www.RallyResult.dk
Udarbejdet i samarbejde med Rally-udvalget under Dansk Automobil Sports Union

 Forside |  Resultater |  Stillinger |  Kort Nyt |   On-Line |   Presse |  Løbsledere |  Deltager |  Om RallyResult.dk

 

LøbNavnBilTidPl.
   
Fårvang Rallysprint Michael B. Sørensen Opel Adam (RS18) (2)   Udgået
   
Fårvang Rallyshow Michael B. Sørensen Peugeot 306 (RS17) (2)   Udgået
Lasse Murmann Sørensen Opel Adam (DM17) (4) 01:04:55 7
Juelsminde Rally Den Jyske Sparekasse DM2 Michael B. Sørensen Opel Corsa Opc (DM17) (2) 01:05:03 8
Kurt Mejer Volvo 240 Turbo (DM17) (8) 01:05:28 9
   
Hans-Ulrich Blankenburg Bmw M 3 (DM17) (5) 00:45:43 30
DM 1 - MRS 1 - Cimbern Rallye - Süderbrarup Michael B. Sørensen Opel Corsa Opc (DM17) (2) 00:45:52 31
Jesper Borgaa Fischer Citroën Saxo (DM17) (1) 00:45:56 32
   
Brian Johansen Ford Escort Rs 1800 (KB17) (5) 00:14:46 8
Hammel Autolak Rally GP - Kongensbro Michael B. Sørensen Opel Corsa Opc (KB17) (2) 00:14:50 9
Michael Ted Mcbride Opel Corsa (KB17) (2) 00:14:59 10
   
   
   
Rallytest - Kongensbro Michael B. Sørensen Opel Corsa Opc (KB17) (2)   Udgået
Hammel Autolak Rally GP - Finale Michael B. Sørensen Opel Corsa Opc (KB17) (2)   Udgået
Søren Rosenlund Jensen Peugeot 207 (DM16) (2) 01:44:56 27
Rally Denmark DM6 Michael B. Sørensen Opel Adam (DM16) (1) 01:45:18 28
Michael Ted Mcbride Opel Corsa Opc (DM16) (2) 01:45:47 29
   
Steen Christensen Volvo 850 Glt (MRS16-5) (1) 00:45:09 23
Sydjysk Rally (MRS 5) Michael B. Sørensen Opel Adam (MRS16-5) (1) 00:45:09 24
Tom Møller Kjeldsen Seat Ibiza (MRS16-5) (3) 00:45:27 25
   
Kenneth Jørgensen Austin Mini Cooper (S) (DM16) (7) 01:23:42 26
FTZ Rally Roskilde DM5 Michael B. Sørensen Opel Adam (DM16) (1) 01:24:16 27
Sebastian Heger Magnussen Renault Twingo MRC (DM16) (1) 01:24:27 28
   
Poul Pape J. Jensen Morris Cooper S (MRS16) (7) 00:36:33 33
Rally Midtjylland (MRS 4) Michael B. Sørensen Opel Adam (mrs16) (1) 00:37:27 34
Allan Kirkegaard Suzuki Swift (MRS16) (4) 00:38:08 35
   
Steen Lauridsen VW Golf (MR16) (5) 01:35:14 26
Rally Silkeborg Michael B. Sørensen Citroen C2R2 (MR16) (4) 02:17:01 27
   
Niels Gramstrup Peugeot 205 1,6 GTI (MR16) (7) 00:26:39 21
Peugeot Holbæk Rally Vestsjælland - DM3 Michael B. Sørensen Citroen C2R2 (MR16) (4) 00:28:16 22
Michael Nielsen Ford Fiesta 1.6 R1B (MR16) (1) 00:28:33 23
   
Holger Münster BMW M3 (MRS 16) (5) 00:39:19 29
Rally Sønderjylland (MRS 3) Michael B. Sørensen Opel Adam (MRS 16) (1) 00:39:38 30
Per Sørensen Opel Kadet GT/E (MRS 16) (9) 00:39:38 31
   
Michael Nielsen Ford Fiesta 1.6 R1B (MRS 16) (1) 00:42:06 47
Anderup El Rally (MRS 2) Michael B. Sørensen Opel Adam (MRS 16) (1) 00:42:21 48
Per Sørensen Opel Kadet GT/E (MRS 16) (9) 00:44:01 49
   
Jesper Borgaa Fischer Citroën Saxo (DM17) (1) 00:12:38 20
SS 6 - Süderbrarup Michael B. Sørensen Opel Corsa Opc (DM17) (2) 00:12:39 21
Michael Ted Mcbride Opel Corsa Opc (DM17) (2) 00:12:39 22
   
Coralie Schneider Citroën DS3 R1 (mrs16) (1) 00:44:44 56
Cimbern Rallye DM1 og MRS1 Michael B. Sørensen Opel Adam (mrs16) (1) 00:44:54 57
Kenneth Kolbe Jensen Opel Astra (mrs16) (2) 00:45:25 58
   
Frank Nielsen Citroen C2 (4) 00:13:41 1
AutoPartner Ans Kro Rallytest Michael B. Sørensen Opel Adam (rgp16) (1) 00:20:18 2
Rasmus V. Jepsen Toyota Yaris (rgp16) (3) 00:12:53 36
AutoPartner Ans Kro RallyGrandPrix Michael B. Sørensen Opel Adam (rgp16) (1) 00:12:54 37
Per Grønning peugeot 106 (rgp16) (3) 00:12:55 38
   
   
   
Test Michael B. Sørensen Opel Adam (DM16) (1)   Udgået
Jacob Madsen Opel Adam (MRS) (4) 00:35:46 13
Bygholm Rally - DM5 Michael B. Sørensen Citroën C2 R2 (MRS) (4) 00:35:57 14
Niels Jørgen Jørgensen Opel Manta Magic Evo 7 (mrs) (5) 00:36:10 15
   
Kenn Rasmussen Opel Astra G OPC (MRS) (2) 00:41:03 28
Minirally Syd 3 Michael B. Sørensen Citroen C2 R2 (MRS) (4) 00:41:05 29
Erling Hansen Opel Ascona A (mrs) (8) 00:41:25 30
   
Ford Fiesta WRC (FV) (4) 00:13:57 18
Rallyshow i Fårvang Michael B. Sørensen Citroën C2 (FV) (2) 00:14:50 19
   
Heino Mejer Volvo 242 Turbo (mrs15) (8) 00:33:25 9
Minirally Syd 2 Michael B. Sørensen Citroën C2 R2 (mrs15) (4) 00:33:48 10
Steen Johansen Mitsubishi EVO Lancer (mrs15) (6) 00:33:58 11
   
Kim Wentzel VW Golf III Kitcar (mrs15) (5) 00:24:54 16
Minirally Syd 1 - DM1 Michael B. Sørensen Citroen C2r2 (mrs15) (4) 00:25:05 17
Tage Meldgaard Mitsubichi EVO X (mrs15) (6) 00:25:05 18
   
   
   
Rallytest Kongensbro Michael B. Sørensen Citroen C2 (RGP15) (2)   Udgået
Kongensbro Rally Grand Prix Michael B. Sørensen Citroén C2 (RGP15) (2)   Udgået
Jacob Jensen Peugeot 208 (DM) (2) 01:14:34 9
Danboring Rally Danmark DM6 Michael B. Sørensen Citroen C2 (DM) (2) 01:14:51 10
Steen Johansen Mitsubishi EVO Lancer X (DM) (4) 01:14:59 11
   
Jørgen Hansen Porsche GT3 (MRS) (6) 00:29:40 13
Ebberup mini Rally Michael B. Sørensen Citroen C2 (mrs) (4) 00:29:41 14
Morten Grove Nielsen Peugeot 206 RC (MRS) (2) 00:29:44 15
   
Niels Jørgen Jørgensen Opel Manta Magic Evo 7 (mrs) (5) 00:31:30 8
Bygholm Landbrugsskole Rally Michael B. Sørensen Citroen C2 (mrs) (4) 00:31:37 9
Jørgen Hansen Porsche GT3 (mrs) (6) 00:31:40 10
   
Thomas Funch Mitsubiahi EVO VII (Får) (4) 00:13:48 19
Fårvang Rally Show Michael B. Sørensen Citroën C2 (Får) (2) 00:14:49 20
   
   
Landbobanken Rallysprint Michael B. Sørensen Citroen C2 (Sdrv) (2)   Udgået
Simon Vallentin Mitsubishi Lancer Evo Ix (Rmb) (1) 00:32:05 11
RMB Danmark Rallysprint Michael B. Sørensen Citroen C2 (Rmb) (3) 00:32:14 12
Jesper Jensen Toyota Corolla (Rmb) (3) 00:32:20 13
   
Kenneth Kolbe Jensen Peugeot 205,maxi (mrs) (4) 00:29:57 5
Nordborg mini Rally Michael B. Sørensen Citroen C2 (mrs) (4) 00:30:02 6
Helge Tamm BMW W 36 M3 (mrs) (5) 00:30:21 7
   
Carsten Jensen Renualt Clio R3 (rgp) (3) 00:17:41 5
Autopartner - Ans Kro Rally Grand Prix Michael B. Sørensen Citroen C2 (rgp) (2) 00:17:44 6
Torben Sørensen Subaru Impreza (rgp) (4) 00:17:50 7
   
Jens Chr. Pilgaard Mitsubishi Lancer Evo 9 (mrs) (6) 00:28:41 9
BCA mini Rally Michael B. Sørensen Citroen C2 (mrs) (4) 00:28:51 10
Helge Tamm BMW W 36 M3 (mrs) (5) 00:29:01 11
   
   
Rally warm-up Michael B. Sørensen Citroen C2 (99)   Udgået
   
Yokohamamesterskabet Vest 3 Michael B. Sørensen Subaru Impreza WRX STi (5)   Udgået
Kim Boisen BMW M3 (4) 00:13:17 8
Fårvang Rally Show Michael B. Sørensen Subaru Impreza WRX STi (5) 00:13:24 9
Claus Jensen Opel Kadett GSi Maxi (3) 00:13:24 10
   
Morten Karl BMW Compact (4) 00:27:41 4
Minirally Syd 2. afd Michael B. Sørensen Subaru Impreza (5) 00:28:02 5
Tommy Jensen Bmw E30 M3 (4) 00:28:23 6
   
Peugeot S207 (5) 00:27:26 2
Minirally Syd 1. afd Michael B. Sørensen Subaru Impreza WRX STi (5) 00:28:28 3
Steen Johansen Mitsubishi Lancer (5) 00:28:43 4
   
Torben Sørensen Subaru Impreza spec.c (4) 00:13:24 2
Peugeot 207 S 2000 (4) 00:12:55 3
Rally Grand Prix (Finalen) Michael B. Sørensen Subaru Impreza Wrx Sti (4) 00:13:47 3
Rally Grand Prix (Indledende) Michael B. Sørensen Subaru Impreza Wrx Sti (4) 00:13:03 4
Kenneth Kolbe Jensen Peugeot 205 (2) 00:14:06 4
Torben Sørensen Subaru Impreza spec.c (4) 00:13:17 5
   
   
JFM 5 - Vejen Minirally Michael B. Sørensen Subaru Impreza Wrx Sti (4) 00:28:17 1
Johnny Pedersen BMW M3 (9) 00:28:51 2
   
JFM 4 - Gråsten Minirally Michael B. Sørensen Subaru Impreza WRX STi (5) 00:11:31 1
Jarle Lippert BMW M3 (4) 00:11:49 2
   
Kjeld Seidler Peugeot RCZ (9) 00:13:56 18
Fårvang Rally Show Michael B. Sørensen Subaru Impreza Wrx Sti (4) 00:14:36 19
Ebbe Nilsson Ford Puma (3) 00:14:49 20
   
JFM 3 Minirally - Haderslev Michael B. Sørensen Subaru Impreza WRX (5) 00:20:02 1
Erik Borel Opel Kadett (4) 00:20:12 2
   
Stine Madsen Peugeot 306 Maxi (8) 00:31:26 4
CASA RallySprint, Horsens Michael B. Sørensen Subaru Impreza N11 (5) 00:31:51 5
Michael Ted Mcbride Peugeot 106 maxi Evo 2 (2) 00:32:00 6
   
Dan Pedersen Subaru Impreza (5) 00:25:06 3
JFM 2 Minirally - Grindsted Michael B. Sørensen Subaru Impreza N11 WRX STI (5) 00:25:11 4
Steen Johansen Mitsubishi Evo 9 (5) 00:25:17 5
   
Jonas Damgaard Peugeot 306 (4) 00:26:03 2
JFM 1 Minirally - KDAK Fyn Michael B. Sørensen Subaru Impreza N11 WRX STI (5) 00:26:45 3
Johnny Pedersen BMW M3 (4) 00:26:54 4
   
Peugeot 207 S 2000 (4) 00:16:44 4
Designa Rally Grand Prix 2012 Michael B. Sørensen Subaru Impreza (4) 00:17:13 5
Dan Pedersen Subaru Impreza n10 (4) 00:17:15 6
   
Steen Andersen Mitsubishi Lancer Evo 7 (4) 00:22:06 1
Yokohama Mesterskabet Finalen Michael B. Sørensen Subaru Impreza N11 (5) 00:22:20 2
Dan Pedersen Mitsubishi Lancer Evo 6 (1) 00:22:30 3
   
Michael Sørensen Subaru Impreza N 12b (5) 00:21:44 1
Schackenborg Grusrally Michael B. Sørensen Subaru Impreza N11 (5) 00:22:38 2
Jonas Damgaard Peugeot 306 (4) 00:23:33 3
   
Yokohama Mesterskabet Vest 4 Michael B. Sørensen Subaru Impreza N11 (5) 00:17:58 1
Per G. Hansen Ford Escort mk2 RS2000 (5) 00:18:29 2
   
Yokohama Mesterskabet Vest 3 Michael B. Sørensen Subaru Impreza N11 (5) 00:18:27 1
Johnny Pedersen BMW M3 (9) 00:18:31 2
   
Kenneth Madsen Suzuki Swift Maxi II (2) 00:13:29 6
Tvilum-Scanbirk Rallyshow Michael B. Sørensen Subaru Impreza (4) 00:13:31 7
Anders Lysen Suzuki Swift Maxi II (7) 00:13:32 8
   
Landbobanken Rallysprint Michael B. Sørensen   00:09:17 1
Dennis Pleidrup   00:09:28 2
   
Brian Madsen Peugeot 306 Maxi (3) 00:13:47 1
Landbobanken RallyShow Michael B. Sørensen Subaru Impreza N11 (5) 00:14:16 2
Ebbe Nilsson Ford Puma Kit-Car (3) 00:14:38 3
   
Bent Sommer Andersen Peugeot 309 GTI (4) 00:30:30 14
Suzuki Billund Minirally Michael B. Sørensen Subaru Impreza N11 (5) 00:30:32 15
Kenneth Kolbe Jensen Porsche 911 3,0 RS (5) 00:30:33 16
   
Søren Bøgeskov Volvo 240 Turbo (14) 00:19:14 14
Yokohama Mesterskabet Vest 1 Michael B. Sørensen Subaru Impreza N11 (1) 00:19:15 15
Kasper B Sørensen Opel Astra OPC (2) 00:19:18 16
   
Peugeot S207 (4) 00:14:28 3
Rally Grand Prix Kongensbro Michael B. Sørensen   00:14:38 4
Dan Pedersen   00:14:57 5
   
Dennis Pleidrup Mitsubishi Evo 6 (4) 00:18:12 2
Yokohama Mesterskabet Øst 1 Michael B. Sørensen Subaru Impreza (4) 00:18:13 3
Anders Lysen Suzuki Swift (6) 00:18:14 4
   
   
BYGMA Rally DM5 Michael B. Sørensen Subaru Impreza (4)   Udgået
   
DM4 Sydvestjylland Michael B. Sørensen Subaru Impreza (4)   Udgået
   
DM2 Rødekro Michael B. Sørensen Subaru Impreza (4)   Udgået
Martin Johansen Subaru Impreza WRX (Int.4) 01:06:34 4
DM1 Danboring Rally 2010 Michael B. Sørensen Subaru Impreza (4) 01:06:54 5
Tim Svanholt VW Golf IV Kit Car (Int. 3) 01:07:01 6
   
   
Rally Grand Prix Michael B. Sørensen Subaru Impreza Wrx Sti (4)   Udgået
   
Yokohama Mesterskabet Vest 4. afd Michael B. Sørensen VW Golf lll (2)   Udgået
Ole S. Bengtsen Ford Escort (2) 00:20:46 31
Yokohama Mesterskab Vest 3. afd Michael B. Sørensen VW Golf lll (2) 00:20:46 32
Thorben Nielsen Peugeot 306 GTI (6) 00:20:47 33
   
Bjarne Vendelboe Subaru Impreza WRX STI (1) 00:21:15 7
Danboring Mini Rally Michael B. Sørensen VW Golf lll (2) 00:21:20 8
Søren Jensen Peugeot 106 Kit Car (7) 00:21:25 9
   
   
Landbobanken Rally Show Ringkøbing Michael B. Sørensen VW Golf III (SPRINT5)   Udgået
   
Designa Rally G.P. 2009 Michael B. Sørensen VW Golf III (SPRINT5)   Udgået
   
ADAC Wikinger Rallye DM1 Michael B. Sørensen VW Golf lll (2)   Udgået
Jesper Kürtzmann Peugeot 206 (0) 00:13:55 19
Fårvang Rallysprint Michael B. Sørensen VW Golf Gti (S5) 00:14:00 20
   
Kaj Jacobsen Mitsubishi EVO7 (S7) 00:11:12 8
Designa GP Michael B. Sørensen VW Golf Gti (S5) 00:11:13 9
Kim Wentzel Citroén C2 (S4) 00:11:19 10
   
   
Rally Odder Avis 2007 - DM4 Michael B. Sørensen VW Golf (7)   Udgået
   
Test minisyd 1 Michael B. Sørensen Subaru Impreza N11 WRX STI (5)   Udgået
   
Test minisyd 2 Michael B. Sørensen Subaru Impreza N11 WRX STI (5)   Udgået
Alt på disse sider incl. resultaterne er © 2000-2011 RallyResult.dk
og må ikke bruges/gengives unden tilladelse.
Der tages forbehold for fejl.