www.RallyResult.dk
Udarbejdet i samarbejde med Rally-udvalget under Dansk Automobil Sports Union

 Forside |  Resultater |  Stillinger |  Kort Nyt |   On-Line |   Presse |  Løbsledere |  Deltager |  Om RallyResult.dk

 

LøbNavnBilTidPl.
Torben Sørensen Renault Clio R3 Maxi Evo (DM18) (5) 00:45:26 13
MRS 2 (DM 3) Anderup El Rally Niels Jørgen Jørgensen Opel Manta B Evo 8 (DM18) (9) 00:45:31 14
Frank Nielsen Citroën C2 R2Max (DM18) (4) 00:45:44 15
   
   
MRS 1 (DM 2) Rally Cimbern Niels Jørgen Jørgensen Opel Manta B Evo 8 (DM18) (9)   Udgået
   
DM 1 - Horsens Niels Jørgen Jørgensen Opel Manta B Evo 8 (DM18) (9)   Udgået
Johnny Simonsen Ford Escort RS 2000 (YM17) (6) 00:25:37 8
Yokohama Finalen - Fredericia Niels Jørgen Jørgensen Opel Manta Magic Evo 7 (YM17) (6) 00:25:58 9
Casper Olsen Peugeot 206 RC (YM17) (7) 00:25:58 10
   
Lasse Murmann Sørensen Opel Adam R2 (YM17) (3) 00:08:40 8
Yokohama Vest 4 - Randers Niels Jørgen Jørgensen Opel Manta Magic Evo 7 (YM17) (6) 00:08:42 9
Chris Venning Ford Fiesta (YM17) (7) 00:08:44 10
   
Johnny Pedersen BMW M3 (YM17) (1) 00:31:05 7
Yokohama Vest 3 - Fredericia Niels Jørgen Jørgensen Opel Manta 400(YM17) (6) 00:31:13 8
Torben Sørensen Ranault Clio R3 Maxi Evo (YM17) (2) 00:31:17 9
   
Kent Andersen Honda Civic (RS17) (2) 00:13:48 19
Fårvang Rallyshow Niels Jørgen Jørgensen   00:13:54 20
Michael Ted Mcbride Opel Adam S1600 (RS17) (2) 00:13:55 21
   
Dennis Pleidrup Mitsubishi Evo 6 (YM17) (1) 00:21:25 11
Yokohama Vest 2 - Ringkøbing Niels Jørgen Jørgensen Opel Manta 400(YM17) (6) 00:21:27 12
Mads Kudsk Bmw E36 323 Ti (YM17) (7) 00:21:32 13
   
Jens Møibæk Volvo 240 GLT (YM17) (6) 00:27:50 18
Yokohama Vest 1 - Thisted Niels Jørgen Jørgensen Opel Manta 400(YM17) (6) 00:27:59 19
Per Jensen Ford Puma (YM17) (7) 00:28:19 20
   
   
Sydjysk Rally (MRS 5) Niels Jørgen Jørgensen Opel Manta Magic Evo 7 (MRS16-5) (9)   Udgået
Rolf Petersen Mitsubishi Lancer Evo V (mrs16) (6) 00:34:08 19
Rally Midtjylland (MRS 4) Niels Jørgen Jørgensen Opel Manta Magic Evo 7 (mrs16) (9) 00:34:11 20
Hans Erik Madsen Opel Ascona 2000 Grp 2 (mrs16) (8) 00:34:13 21
   
   
Rally Silkeborg Niels Jørgen Jørgensen Opel Manta Magic Evo 7 (MR16) (9)   Udgået
   
Yokohamamesterskabet Vest 4 Niels Jørgen Jørgensen Opel Manta Magic Evo 6 (YM16) (6)   Udgået
Rene Harms Suzuki Swift Maxi Evo 3 (FV16) (3) 00:14:14 15
BIRCH Rallyshow Fårvang Niels Jørgen Jørgensen Opel Manta (FV16) (5) 00:14:14 16
Rasmus Sørensen Citroën C2R2 Max (FV16) (2) 00:15:58 17
   
   
   
KOMO Rallysprint Tidtagning Niels Jørgen Jørgensen Opel Manta (K-16) (9)   Udgået
KOMO Rallysprint Niels Jørgen Jørgensen Opel Manta (K-16) (9)   Udgået
Stephanie Zorn Renault Clio (MRS 16) (2) 00:36:01 2
Rally Sønderjylland (MRS 3) Niels Jørgen Jørgensen Opel Manta Magic Evo 7 (MRS 16) (9) 00:36:03 3
Timo Broda Mitsubishi Lancer Evolution 9 (MRS 16) (6) 00:36:14 4
   
   
Anderup El Rally (MRS 2) Niels Jørgen Jørgensen Opel Manta Magic Evo 7 (MRS 16) (9)   Udgået
Yokohamamesterskabet Vest 1 Niels Jørgen Jørgensen Opel Manta Magic Evo 6 (YM16) (6) 00:24:50 1
Erik Borel Opel Kadett GSI 16 V (YM16) (2) 00:25:02 2
   
   
Cimbern Rallye DM1 og MRS1 Niels Jørgen Jørgensen Opel Manta Magic Evo 7 (mrs16) (9)   Udgået
Anders Karlsson Ford Escort MK ll (YM15) (1) 00:25:06 7
Yokohamamesterskabet Finalen Niels Jørgen Jørgensen Opel Manta Magic Evo 6 (YM15) (6) 00:25:07 8
Carsten Nielsen Peugeot 106 Maxi (YM15) (3) 00:25:28 9
   
Rally Denmark Rally Masters Niels Jørgen Jørgensen Opel Manta B i200 (RM15) (5) 00:22:41 1
Morten Grove Nielsen Peugeot 206 RC (RM15) (2) 00:23:21 2
   
Michael B. Sørensen Citroën C2 R2 (MRS) (4) 00:35:57 14
Bygholm Rally - DM5 Niels Jørgen Jørgensen Opel Manta Magic Evo 7 (mrs) (5) 00:36:10 15
Jacob Jensen Citroën C2 (MRS) (4) 00:36:15 16
   
Simon Larsen Citroën C2R2 MAX (YM15) (3) 00:24:15 6
Yokohamamesterskabet Øst 4 Niels Jørgen Jørgensen Opel Manta Magic Evo 6 (YM15) (6) 00:24:31 7
Flemming Hansen Ford Escort Mk2 RS2000 (YM15) (5) 00:24:46 8
   
Jacob Madsen Opel Adam (MRS) (4) 00:38:01 8
Minirally Syd 3 Niels Jørgen Jørgensen Opel Manta Magic Evo 7 (mrs) (5) 00:38:04 9
Henrik Vestergaard Opel Kadett (MRS) (2) 00:38:10 10
   
Michael Ted Mcbride Honda Civic Type R (YM15) (7) 00:21:43 8
Yokohamamesterskabet Øst 3 Niels Jørgen Jørgensen Opel Manta Magic Evo 6 (YM15) (6) 00:21:43 9
Ebbe Nilsson VW Golf 3 Kit-Car (YM15) (2) 00:21:47 10
   
   
Yokohamamesterskabet Vest 4 Niels Jørgen Jørgensen Opel Manta Magic Evo 6 (YM15) (6)   Udgået
   
Rallyshow i Fårvang Niels Jørgen Jørgensen Opel Manta B (FV) (5)   Udgået
Johnny Pedersen BMW M3 (YM15) (1) 00:20:03 1
Yokohamamesterskabet Vest 3 Niels Jørgen Jørgensen Opel Manta Magic Evo 6 (YM15) (6) 00:20:10 2
Rene Pallesen Renault Clio Super Evo (YM15) (2) 00:20:11 3
   
   
Landbobanken Rallysprint i Sdr.Vium Niels Jørgen Jørgensen Opel Manta Magic Evo 7 (SV15) (3)   Udgået
   
Minirally Syd 2 Niels Jørgen Jørgensen Opel Manta Magic Evo 7 (mrs15) (5)   Udgået
Steen Johansen Mitsubishi EVO Lancer (mrs15) (6) 00:24:43 14
Minirally Syd 1 - DM1 Niels Jørgen Jørgensen Opel Manta Magic Evo 7 (mrs15) (5) 00:24:51 15
Kim Wentzel VW Golf III Kitcar (mrs15) (5) 00:24:54 16
   
Teil Hansen Ford Escort RS2000 (MRS) (8) 00:30:15 19
Ebberup mini Rally Niels Jørgen Jørgensen Opel Manta Magic Evo 7 (mrs) (5) 00:30:16 20
Martin Bjerre Peugeot 206 RC (mrs) (2) 00:30:21 21
   
Yokohamamesterskabet Vest 4 Niels Jørgen Jørgensen Opel Manta Magic Evo 6 (YM) (6) 00:18:05 1
Jesper Qvist Renault Clio (ym) (2) 00:18:20 2
   
Mick Fraas Volvo 240 (mrs) (5) 00:31:16 7
Bygholm Landbrugsskole Rally Niels Jørgen Jørgensen Opel Manta Magic Evo 7 (mrs) (5) 00:31:30 8
Michael B. Sørensen Citroen C2 (mrs) (4) 00:31:37 9
   
Historic Rally Silkeborg Niels Jørgen Jørgensen Opel Manta Magic Evo 7 (Hmr) (3) 00:22:44 1
Flemming Hansen Ford Escort Rs2000 (Hmr) (13) 00:22:54 2
   
   
Fårvang Rally Show Niels Jørgen Jørgensen Opel Manta Magic Evo 6 (Får) (3)   Udgået
Christian Pausgaard Citroen Saxo (mrs) (4) 00:31:17 12
Nordborg mini Rally Niels Jørgen Jørgensen Opel Manta Magic Evo 7 (mrs) (5) 00:31:40 13
Tage Bo Jensen Suzuki Swift (mrs) (4) 00:31:41 14
   
Klaus Hammer Renault Clio R3 Maxi (DM) (3) 01:05:10 10
Rally Læborg Autohandel - DM2 Niels Jørgen Jørgensen Opel Manta Magic Evo 7 (DM) (12) 01:05:57 11
Stine Madsen Citroen C2 R2 (DM) (2) 01:06:50 12
   
Nils Heitmann Citroen C2 (mrs) (4) 00:28:27 7
BCA mini Rally Niels Jørgen Jørgensen Opel Manta Magic Evo 7 (mrs) (5) 00:28:38 8
Jens Chr. Pilgaard Mitsubishi Lancer Evo 9 (mrs) (6) 00:28:41 9
   
Carsten Jensen Renualt Clio Sport r3 (2) 00:29:52 10
Yokohamamesterskabet Finalen Niels Jørgen Jørgensen Opel Manta Magic Evo 6 (6) 00:30:09 11
Ole Petersen Peugeot 205 Rally (4) 00:30:19 12
   
Carsten Jensen Renualt Clio r3 (3) 01:17:37 14
DM6 Danboring Rally Niels Jørgen Jørgensen Opel Manta Magic Evo 6 (17) 01:17:47 15
Anders Lysen Suzuki Swift MAXI 2000 (8) 01:17:55 16
   
   
Minirally Syd 4. afd Niels Jørgen Jørgensen Opel Manta (4)   Udgået
Stine Madsen Peugeot 208 (3) 00:30:50 3
Minirally Syd 3. afd Niels Jørgen Jørgensen Opel Manta (4) 00:31:02 4
Jacob Jensen Peugeot 208 (3) 00:31:03 5
   
Carsten Jensen Renualt Clio Sport R3 (2) 00:18:17 6
Yokohamamesterskabet Vest 4 Niels Jørgen Jørgensen Opel Manta (2) 00:18:28 7
Nicolai Jensen   00:18:36 8
   
Kenn Christensen Peugeot 106 S16 (1) 00:22:43 37
Yokohamamesterskabet Vest 3 Niels Jørgen Jørgensen Opel Manta Magic Evo 6 (6) 00:22:48 38
Ulrik Eriksen Datsun 120 A (4) 00:22:57 39
   
Claus Christensen Opel Kadett GSi 16v (3) 00:13:27 13
Fårvang Rally Show Niels Jørgen Jørgensen Opel Manta Magic Evo.6 (5) 00:13:28 14
Jesper Bisted Suzuki Swift (3) 00:13:30 15
   
Dan Pedersen Subaru Impresa (1) 00:26:34 3
Yokohamamesterskabet Vest 2 Niels Jørgen Jørgensen Opel Manta Magic Evo 6 (5) 00:26:42 4
Jesper Kurtzmann Renault Clio Super 1600 (3) 00:26:54 5
   
Harald Søndergaard Subaru Impreza (4) 00:18:24 2
Sdr. Vium Rallysprint Niels Jørgen Jørgensen Opel Manta (3) 00:18:25 3
Simon Vallentin VW Golf (2) 00:18:32 4
   
   
RMB Rallysprint Niels Jørgen Jørgensen Opel Manta Magic Evo 6 (17)   Udgået
   
Minirally Syd 2. afd Niels Jørgen Jørgensen Opel Manta Magic (4)   Udgået
Jonas Aagaard Renault Clio RS (4) 00:30:47 17
Minirally Syd 1. afd Niels Jørgen Jørgensen Opel Manta (4) 00:30:50 18
Michael Ted Mcbride Honda Civic Type R3 (4) 00:30:52 19
   
Line Lykke Jensen Subaru Impreza STI (1) 00:18:51 4
Yokohamamesterskabet Vest 1 Niels Jørgen Jørgensen Opel Manta Magic Evo 6 (5) 00:18:55 5
Michael Buchvaldt Opel Ascona B (1) 00:19:01 6
   
Johnny Pedersen BMW M3 (9) 00:29:58 3
Yokohama Mesterskabet Finalen Niels Jørgen Jørgensen Opel Manta Magic Evo 6 (5) 00:30:17 4
Klaus Damm Kristiansen Peugeot 106 Rallye (2) 00:30:32 5
   
Tage Bo Jensen Suzuki Swift Sport (3) 00:31:37 33
JFM 5 - Vejen Minirally Niels Jørgen Jørgensen Opel Manta B EVO 6 (17) 00:31:47 34
Jimmi Nautrup Opel Astra (1) 00:31:53 35
   
Kenneth Kolbe Jensen Peugeot 205 MAXI (3) 00:12:05 4
JFM 4 - Gråsten Minirally Niels Jørgen Jørgensen Opel Manta (4) 00:12:06 5
Henrik Iversen Opel Astra (4) 00:12:09 6
   
Robert Rydendahl Opel Kadett GSI (2) 00:18:28 3
Yokohamamesterskabet Vest 4 Niels Jørgen Jørgensen Opel Manta (2) 00:18:35 4
Jens Kristian Jensen Peugeot 106 kit-Car (0) 00:18:43 5
   
Anders Lysen Suzuki Swift MAXI 2000 (8) 00:13:33 9
Fårvang Rally Show Niels Jørgen Jørgensen Opel Manta B i200 Evo 7 (5) 00:13:38 10
Kenneth Kolbe Jensen Porsche 911 3,0 RS (5) 00:13:39 11
   
Johannes Witzke Opel Corsa A (4) 00:28:38 14
Yokohamamesterskabet Vest 3 Niels Jørgen Jørgensen Opel Manta Magic Evo 6 (5) 00:28:43 15
Brian Johansen Ford Escort RS 1800 (5) 00:28:49 16
   
Michael Sørensen Subaru N12B (5) 00:20:13 3
JFM 3 Minirally - Haderslev Niels Jørgen Jørgensen Opel Manta (4) 00:20:43 4
Line Lykke Jensen Subaru Impreza WRX STI (5) 00:20:51 5
   
Søren Bøgeskov Volvo 240 Turbo (5) 00:17:46 6
Yokohama Mesterskabet Vest 1 Niels Jørgen Jørgensen Opel Manta (2) 00:17:50 7
Michael Buchvaldt   00:17:59 8
   
Alex Siersbæk Peugeot 106 Maxi (3) 00:26:44 19
JFM 2 Minirally - Grindsted Niels Jørgen Jørgensen Opel Manta (4) 00:26:45 20
Peter Petersen Peugeot 106 (2) 00:26:51 21
   
Michael Andersen Toyota Corolla GT (3) 00:27:42 8
JFM 1 Minirally - KDAK Fyn Niels Jørgen Jørgensen Opel Manta (4) 00:27:49 9
Henrik Iversen Opel Astra 4 (4) 00:28:09 10
   
Kenneth Kolbe Jensen Porsche 911 3,0 RS (5) 00:22:53 7
Yokohama Mesterskabet Finalen Niels Jørgen Jørgensen Opel Manta Magic Evo 5 (9) 00:23:00 8
Robert Rydendahl Opel Kadett GSI (2) 00:23:04 9
   
Michael Andersen Toyota Corolla GT (3) 00:24:46 9
Schackenborg Grusrally Niels Jørgen Jørgensen Opel Manta Magic Evo 5 (9) 00:24:47 10
Kurt Mejer Volvo 242 Turbo (8) 00:24:49 11
   
Morten Grove Nielsen Peugeot 206 RC (2) 00:18:50 6
Yokohama Mesterskabet Vest 4 Niels Jørgen Jørgensen Opel Manta Magic Evo 5 (9) 00:18:50 7
Bent Sommer Andersen Peugeot 309 GTI (4) 00:18:50 8
   
Dan Pedersen Mitsubishi Lancer Evo 6 (1) 00:19:19 17
Yokohama Mesterskabet Vest 3 Niels Jørgen Jørgensen Opel Manta Magic Evo 5 (9) 00:19:35 18
Henning Thybring Opel Kadett GT/E (5) 00:19:36 19
   
Jesper Kurtzmann Renault Clio Super 1600 (3) 00:14:50 4
Landbobanken RallyShow Niels Jørgen Jørgensen Opel Manta Magic Evo 5 (9) 00:14:54 5
Morten Grove Nielsen Peugeot 206 RC (2) 00:14:56 6
   
   
Yokohama Mesterskabet Vest 2 Niels Jørgen Jørgensen Opel Manta Magic Evo 5 (9)   Udgået
Jørgen Sørensen Mitsubishi Evo 6 (8) 00:20:19 12
Yokohama Mesterskabet Finalen Niels Jørgen Jørgensen Opel Manta Magic Evo 5 (9) 00:20:19 13
Palle Nielsen Ford Escort RS 2000 (5) 00:20:23 14
   
   
Yokohama Mesterskabet Øst afd. 4 Niels Jørgen Jørgensen Opel Manta Magic Evo 5 (9)   Udgået
Robert Rydendahl Opel Manta (5) 00:16:12 7
Yokohama Mesterskabet Vest afd. 4 Niels Jørgen Jørgensen Opel Manta Magic Evo 5 (9) 00:16:16 8
Lars Hoffmann Peugeot 306 GTI-6 (4) 00:16:17 9
   
   
LANDBOBANKEN RALLY SHOW 2010 Niels Jørgen Jørgensen Opel Manta Magic Evo 4 (3)   Udgået
Kasper B Sørensen wv golf 1 (3) 00:10:23 3
Landbobanken Rallysprint Niels Jørgen Jørgensen Opel Manta Magic Evo 4 (3) 00:10:24 4
Kurt Mejer Volvo 242 Turbo (14) 00:10:25 5
   
   
Yokohama Mesterskabet Vest afd. 1 Niels Jørgen Jørgensen Opel Manta Magic Evo 4 (3)   Udgået
   
Yokohama Mesterskabet Øst afd. 1 Niels Jørgen Jørgensen Opel Manta Magic (1)   Udgået
Anders Lysen Suzuki Swift 1600 MAXI (6) 00:20:07 4
Yokohama Mesterskabet Finalen Niels Jørgen Jørgensen Opel Manta Magic Evo 4 (3) 00:20:23 5
Robert Rydendahl Opel Manta (0) 00:20:26 6
   
   
Nordborg Mini Rally 2009 Niels Jørgen Jørgensen Opel Manta Magic Evo 4 (3)   Udgået
Brian Johansen Ford Escort RS 2000 (2) 00:17:31 11
Yokohama Mesterskabet Øst 4. afd Niels Jørgen Jørgensen Opel Manta (2) 00:17:37 12
Stine Madsen Ford Escort RS 2000 (5) 00:17:42 13
   
Robert Rydendahl Opel Manta I 200 (2) 00:16:58 6
Yokohama Mesterskabet Vest 4. afd Niels Jørgen Jørgensen Opel Manta (2) 00:17:04 7
Claus Christensen Opel Kadett GSI (4) 00:17:04 8
   
   
Ringkjøbing Landbobank Rallysprint Niels Jørgen Jørgensen Opel Manta Magic (1)   Udgået
   
Designa GP Niels Jørgen Jørgensen Opel Manta Magic (1)   Udgået
   
Test minisyd 1 Niels Jørgen Jørgensen Opel Manta (4)   Udgået
   
Test minisyd 2 Niels Jørgen Jørgensen Opel Manta (4)   Udgået
Alt på disse sider incl. resultaterne er © 2000-2011 RallyResult.dk
og må ikke bruges/gengives unden tilladelse.
Der tages forbehold for fejl.