www.RallyResult.dk
Udarbejdet i samarbejde med Rally-udvalget under Dansk Automobil Sports Union

 Forside |  Resultater |  Stillinger |  Kort Nyt |   On-Line |   Presse |  Løbsledere |  Deltager |  Om RallyResult.dk

 

LøbNavnBilTidPl.
   
Fårvang Rallysprint Benny Andersen Opel Kadett (RS18) (4)   Udgået
Verner Boiskov Mazda Rx-8 (SV18) (4) 00:15:56 7
Rallysprint Sdr. Vium Benny Andersen Opel Kadett (SV18) (3) 00:16:34 8
Christian Lund Madsen Bmw E36 (SV18) (3) 00:17:20 9
   
Steen Christensen Opel Kadett Gsi (DM18) (5) 00:56:27 44
MRS 2 (DM 3) Anderup El Rally Benny Andersen Opel Kadett (DM18) (5) 01:03:24 45
   
Kenn Christensen Ford Escort Rs 2000 (YM18) (6) 00:27:57 36
Yokohama Mesterskab Vest 1 (Kongensbro) Benny Andersen Opel Kadett Gsi 16 V (YM18) (2) 00:28:10 37
Michael Gøttrup Citröen C2 R2 (YM18) (3) 00:30:27 38
   
   
DM 1 - Horsens Benny Andersen Opel Kadett (DM18) (5)   Udgået
Steffen Laursen Peugeot 206 1,6 sport (YM17) (3) 00:29:09 30
Yokohama Finalen - Fredericia Benny Andersen Opel Kadett Gsi 16 V (YM17) (2) 00:29:25 31
Brian Madsen Renault Twingo 2 Mrc (YM17) (8) 00:31:45 32
   
Thor Jensen Toyota Starlet (YM17) (4) 00:09:08 27
Yokohama Vest 4 - Randers Benny Andersen Opel Kadett Gsi 16 V (YM17) (2) 00:09:09 28
Per Christiansen Peugeot 206 RC (YM17) (7) 00:09:10 29
   
Morten Bysted Pedersen Peugeot 106 Rally (YM17) (4) 00:34:13 35
Yokohama Vest 3 - Fredericia Benny Andersen Opel Kadett Gsi 16 V (YM17) (2) 00:34:18 36
Kim Abildgaard Peugeot 106 Gti (YM17) (7) 00:34:25 37
   
   
Fårvang Rallyshow Benny Andersen Opel Kadett E (RS17) (3)   Udgået
Søren Andreas Madsen Vw Golf Gti (YM17) (6) 00:22:30 27
Yokohama Vest 2 - Ringkøbing Benny Andersen Opel Kadett Gsi 16 V (YM17) (2) 00:22:38 28
Leif Nørgaard Ford Sierra Cosworth (YM17) (5) 00:22:43 29
   
   
Motorsportshop Rally Sprint - Ringe Benny Andersen Opel Kadett Gsi 16 V (FYN17) (5)   Udgået
Per Jensen Ford Puma (YM17) (7) 00:28:19 20
Yokohama Vest 1 - Thisted Benny Andersen Opel Kadett GSI 16 V (YM17) (2) 00:28:48 21
Martin S. Pedersen Peugeot 106 Rallye (YM17) (4) 00:28:49 22
   
   
Yokohamamesterskabet Vest 3 Benny Andersen Opel Kadett GSI 16 V (YM16) (2)   Udgået
   
Sdr. Vium Rallysprint Benny Andersen opel Kadett (Vium) (3)   Udgået
Stig Simonsen Renault Clio 3 (MRS 16) (5) 00:41:21 42
Anderup El Rally (MRS 2) Benny Andersen opel Kadett (MRS 16) (5) 00:41:23 43
Rene Kjellerup Opel Kadett GSI (MRS 16) (9) 00:41:36 44
   
Stig Simonsen Renault Clio 3 (Pinse) (3) 00:30:31 23
Pinsesprint 2016 Benny Andersen opel Kadett (Pinse) (3) 00:30:39 24
Mads Kudsk BMW E36 (Pinse) (4) 00:30:42 25
   
   
Yokohamamesterskabet Vest 1 Benny Andersen Opel Kadett GSI 16 V (YM16) (2)   Udgået
AutoPartner Ans Kro RallyGrandPrix Benny Andersen opel Kadett (rgp16) (5) 00:04:26 1
Morten Bysted Pedersen Peugeot 106 (rgp16) (3) 00:08:32 2
   
   
AutoPartner Ans Kro Rallytest Benny Andersen opel Kadett (rgp16) (5)   Udgået
Tom Møller Kjeldsen Toyota Starlet (YM15) (4) 00:20:57 36
Yokohamamesterskabet Vest 4 Benny Andersen Opel Ascona 2000 I (YM15) (6) 00:20:58 37
Per Toft Peugeot 205 GTI (YM15) (6) 00:21:08 38
   
   
Rallyshow i Fårvang Benny Andersen Opel Ascona (FV) (5)   Udgået
Rasmus V. Jepsen Toyota Yaris (YM15) (4) 00:21:19 40
Yokohamamesterskabet Vest 2 Benny Andersen Opel Ascona (YM15) (6) 00:21:47 41
Åge Jensen Peugeot 106 Gti (YM15) (7) 00:22:33 42
   
   
Landbobanken Rallysprint i Sdr.Vium Benny Andersen opel ascona (SV15) (3)   Udgået
Michael Nielsen Ford Puma 1,6 (ym) (3) 00:22:09 33
Yokohama Mesterskabet Vest 3 Benny Andersen Opel Ascona (ym) (2) 00:22:10 34
Uffe Nicolai Opel Corsa (ym) (4) 00:22:16 35
   
   
Landbobanken Rallysprint Benny Andersen Opel Ascona (Sdrv) (3)   Udgået
Jens Møibæk Volvo 240 VOC (6) 00:20:18 33
Yokohamamesterskabet Vest 4 Benny Andersen Opel Ascona (4) 00:20:21 34
Morten Bysted Pedersen Peugeot 106 Rally (4) 00:20:23 35
   
   
Fårvang Rally Show Benny Andersen Opel Ascona 2,0 (5)   Udgået
   
RallySprint Sdr. Vium Benny Andersen Opel Ascona (4)   Udgået
Jesper Borgaa Fischer BMW 320 (4) 00:23:30 33
JFM 3 Minirally - Haderslev Benny Andersen Opel Ascona (4) 00:23:39 34
Ole S. Bengtsen Ford Escort (2) 00:23:49 35
   
Gert H Hansen BMW Compact M3 (4) 00:29:03 33
JFM 2 Minirally - Grindsted Benny Andersen Opel Ascona (4) 00:29:11 34
Søren Lind Andersen Opel Astra Opc (1) 00:29:45 35
   
Per Christiansen Peugeot 206 RC (2) 00:19:25 26
Designa Rally Grand Prix 2012 Benny Andersen Opel Ascona (3) 00:19:51 27
Opel Kadett C Coupé (5) 00:19:55 28
   
Rasmus Christiansen Suzuki Swift Sport R1 (7) 01:39:29 42
DM6 Danboring Rally Benny Andersen Opel Ascona B (17) 01:39:41 43
John B. Christensen Toyota Celica (5) 01:40:12 44
   
   
Schackenborg Grusrally Benny Andersen Opel Ascona (4)   Udgået
   
Yokohama Mesterskabet Vest 3 Benny Andersen Opel Ascona (4)   Udgået
   
Tvilum-Scanbirk Rallyshow Benny Andersen Opel Ascona (4)   Udgået
   
Landbobanken Rallysprint Benny Andersen Opel Ascona (4)   Udgået
   
Landbobanken RallyShow Benny Andersen Opel Ascona (4)   Udgået
Klaus Blak Jensen Opel Astra GSI (1) 00:33:03 31
Suzuki Billund Minirally Benny Andersen Opel Ascona (4) 00:33:37 32
John B Christensen Toyota Celica (1) 00:34:02 33
   
   
Rally Grand Prix Kongensbro Benny Andersen Opel Ascona B (17)   Udgået
   
LANDBOBANKEN RALLY SHOW 2010 Benny Andersen Opel Ascona (4)   Udgået
Janne Enevoldsen Opel Kadet GTe (13) 00:33:56 40
Schackenborg Minirally 2010 Benny Andersen Opel Ascona (4) 00:34:18 41
Kenneth Jørgensen Austin Mini Cooper (11) 00:34:25 42
   
   
Fårvang Rallysprint Benny Andersen Opel Ascona (3)   Udgået
   
Rally Grand Prix Benny Andersen Opel Ascona (4)   Udgået
   
   
Rallytest Stenderup Benny Andersen Opel Ascona B, 1976 Ccm. (1)   Udgået
Rallytest Tirslund Benny Andersen Opel Ascona B, 1976 Ccm. (1)   Udgået
   
Yokohama Mesterskabet Vest 4. afd Benny Andersen Opel Ascona (4)   Udgået
   
Yokohama Mesterskab Vest 3. afd Benny Andersen Opel Ascona (4)   Udgået
   
Rallysprint Sdr. Vium Benny Andersen Opel Ascona (4)   Udgået
Ole S. Bengtsen Ford Escort (2) 00:22:58 20
Danboring Mini Rally Benny Andersen Opel Ascona (4) 00:23:10 21
Michael Nielsen Ford Puma 1,7 SE VCT (8) 00:23:19 22
   
   
Yokohama Mesterskabet Vest 2. afd Benny Andersen Opel Ascona (4)   Udgået
   
Landbobanken Rally Show Ringkøbing Benny Andersen Opel Ascona (4)   Udgået
Benny Kudahl Vauxhall Astra F (0) 00:25:16 22
Yokohama Mesterskabet Vest 1. afd Benny Andersen Opel Ascona (4) 00:25:17 23
Mikkel Bæk Peugeot 106 GTI (3) 00:25:30 24
   
   
Designa Rally G.P. 2009 Benny Andersen Opel Ascona (4)   Udgået
Tom Møller Kjeldsen toyotastarlet sport (4) 00:13:13 35
Yokohama Mesterskab Vest 4 Benny Andersen Opel Ascona (4) 00:13:18 36
Anders Bækgaard Ford Ka (3) 00:13:18 37
   
   
Yokohama Mesterskab Vest 3 Benny Andersen Opel Ascona (4)   Udgået
Søren Sjøgren ford escort (2) 00:21:28 35
Yokohama Mesterskab Vest 2 Benny Andersen Opel Ascona (4) 00:21:37 36
John B Christensen Toyota Celica (1) 00:21:41 37
   
   
Fårvang Rallysprint Benny Andersen Opel Ascona (4)   Udgået
   
Ringkjøbing Landbobank Rallysprint Benny Andersen Opel Ascona (4)   Udgået
Lars Augustinussen Volkswagen Polo (S3) 00:13:19 44
Designa GP Benny Andersen Opel Ascona (4) 00:13:33 45
John B Christensen Toyota Celica (1) 00:13:59 46
   
   
Test minisyd 2 Benny Andersen Opel Ascona (4)   Udgået
Alt på disse sider incl. resultaterne er © 2000-2011 RallyResult.dk
og må ikke bruges/gengives unden tilladelse.
Der tages forbehold for fejl.