www.RallyResult.dk
Udarbejdet i samarbejde med Rally-udvalget under Dansk Automobil Sports Union

 Forside |  Resultater |  Stillinger |  Kort Nyt |   On-Line |   Presse |  Løbsledere |  Deltager |  Om RallyResult.dk

 

LøbNavnBilTidPl.
Christian Schrøder BMW 323 TI COMPACT (KOMO18) (2) 01:13:51 36
KOMO Rallysprint 2018 Kurt Andersen BMW 318 IS (KOMO18) (13) 01:13:51 37
Benjamin Wichmann Sørensen Peugeot 106 GTI (KOMO18) (1) 01:13:54 38
Brian Rasmussen Opel Manta B (KOMO18) (9) 00:01:11 42
KOMO Rallysprint 2018 Kval Kurt Andersen BMW 318 IS (KOMO18) (13) 00:01:12 43
Ho Kei Au BMW 323 I (KOMO18) (2) 00:01:12 44
   
   
Peter Hansen Suzuki Swift Gti (YM18) (4) 00:26:46 28
Yokohama Mesterskab Øst 2 Kurt Andersen BMW 318 IS (YM18) (5) 00:26:48 29
   
Steffen Laursen Subaru Impreza (YM18) (1) 00:23:47 41
Yokohama Mesterskab Vest 2 (Horsens) Kurt Andersen BMW 318 IS (YM18) (5) 00:23:48 42
Benny Kudahl Ford Ka 2 (YM18) (8) 00:25:43 43
   
Klaus Andersen Opel Kadett (YM18) (6) 00:26:03 30
Yokohama Mesterskab Øst 1 (Avedøre) Kurt Andersen BMW 318 IS (YM18) (5) 00:26:12 31
Carsten Hansen Toyota Starlet (YM18) (4) 00:26:38 32
   
   
DM4 Rally Roskilde Kurt Andersen Bmw 318 Is (DM17) (8)   Udgået
   
Yokohamamesterskabet Øst 3 Kurt Andersen Talbot 424 1,6 TI (YM16) (5)   Udgået
Morten Caspersen Citroen Saxo (mrs) (1) 00:33:24 48
Ebberup mini Rally Kurt Andersen Opel Kadet (mrs) (11) 00:33:29 49
Ove Thomsen Audi Coupe GT (mrs) (13) 00:33:31 50
   
Ole Poulsen Renault Clio II (ym) (3) 00:25:20 44
Yokohamamesterskabet Øst 3 Kurt Andersen Opel Kadett C 1200 S (YM) (5) 00:25:50 45
Chris Venning Ford Escort RS2000 (ym) (7) 00:26:39 46
   
Jens Møibæk Volvo 240 (mrs) (2) 00:37:37 47
Bygholm Landbrugsskole Rally Kurt Andersen Opel Kadet (mrs) (11) 00:38:08 48
Poul Pape J. Jensen Morris Cooper S (mrs) (11) 00:40:15 49
   
Hans-Jørn Søgaard Andersen Opel Ascona B (Hmr) (13) 00:26:31 13
Historic Rally Silkeborg Kurt Andersen Opel Kadet (Hmr) (11) 00:27:19 14
Jens Gandrup Jørgensen Alfa Romeo Alfetta Gtv 2.0 (Hmr) (13) 00:27:34 15
   
Kenneth Hansen Peugeot 106 Rally (NCC) (1) 01:13:38 34
NCC Rally Masters Kurt Andersen Opel Kadett C 1200 S (NCC) (11) 01:13:43 35
Michael Boesen suzuki swift mini (NCC) (3) 01:13:51 36
Michael Boesen suzuki swift mini (NCC) (3) 00:01:12 37
NCC Rally Masters kval. Kurt Andersen Opel Kadett C 1200 S (NCC) (11) 00:01:12 38
Fredrik Lenander Subaru WRX STI (NCC) (6) 00:01:12 39
   
   
Jesper Thomasen Volvo 240r (Dm) (6) 01:32:03 31
Peugeot Rally 2014 - DM4 Kurt Andersen Opel Kadet (Dm) (11) 01:34:26 32
   
Keld Schøler Pedersen Suzuki Swift Sport (mrs) (4) 00:34:13 38
BCA mini Rally Kurt Andersen Opel Kadet (mrs) (11) 00:34:19 39
Per Grønning Peugeot 106 rally (mrs) (3) 00:34:26 40
   
Michael Skyt Peugeot 205 1,3 Rally (4) 00:29:18 41
Yokohamamesterskabet Øst 4 Kurt Andersen Opel Kadett C 1200 S (6) 00:29:41 42
Niels Rasmussen Citroen C2 R2 (3) 00:30:01 43
   
Britta Sørensen Mazda 1300 (8) 00:20:58 36
Yokohamamesterskabet Øst 1 Kurt Andersen Opel Kadett C 1200 S (6) 00:21:00 37
   
Jesper Jensen Toyota Corolla Maxi (3) 00:28:20 38
Yokohamamesterskabet Øst 4 Kurt Andersen Opel Kadett C 1200 S (6) 00:28:54 39
Troels Petersen Peugeot GTI 309-16V (2) 00:29:34 40
   
   
Yokohamamesterskabet Øst 1 Kurt Andersen Opel Kadett C 1200 S (6)   Udgået
   
Yokohama Mesterskabet Øst 3 Kurt Andersen Opel Kadett C 1200 S (6)   Udgået
Brian Rasmussen Opel Manta B (17) 01:14:06 48
KOMO Rallysprint Kurt Andersen Opel Kadett C 1200 S (6) 01:14:06 49
Søren Ibsen Peugeot 206 Gti (2) 01:14:09 50
   
Steen Christensen Volvo 850 GLT (6) 01:43:11 40
BYGMA Rally DM5 Kurt Andersen Opel Kadett (11) 01:46:20 41
Jens Møibæk Volvo 240 VOC (6) 01:46:40 42
   
Anders Banger Volvo 940 (19) 01:29:22 47
DM4 Sydvestjylland Kurt Andersen Opel Kadett (11) 01:29:52 48
   
Alt på disse sider incl. resultaterne er © 2000-2011 RallyResult.dk
og må ikke bruges/gengives unden tilladelse.
Der tages forbehold for fejl.