www.RallyResult.dk
Udarbejdet i samarbejde med Rally-udvalget under Dansk Automobil Sports Union

 Forside |  Resultater |  Stillinger |  Kort Nyt |   On-Line |   Presse |  Løbsledere |  Deltager |  Om RallyResult.dk

 

LøbNavnBilTidPl.
Tom Møller Kjeldsen Seat Seat (DM17) (3) 00:39:05 34
DM4 Rally Roskilde Kenneth Saust Toyota Corolla (DM17) (7) 00:39:36 35
   
Lennarth Eriksson Volvo 940 Voc (DM16) (1) 01:22:10 23
FTZ Rally Roskilde DM5 Kenneth Saust Toyota Corolla Sr1600 (DM16) (7) 01:22:33 24
Poul Pape J. Jensen Morris Cooper S (DM16) (7) 01:22:55 25
   
   
Yokohamamesterskabet Øst 1 Kenneth Saust Toyota Corolla Coupe SR 1600 (YM15) (5)   Udgået
Rasmus Andersen Mazda RX-7 (ym) (6) 00:16:15 23
Yokohamamesterskabet Finalen Kenneth Saust Toyota Corolla Coupe SR 1600 (YM) (5) 00:16:36 24
Palle Holmstrøm VW Golf GTI (ym) (6) 00:16:36 25
   
Rolf Schröder Opel Ascona B (MRS) (5) 00:32:37 42
Ebberup mini Rally Kenneth Saust Toyota Corolla Coupe SR1600 (mrs) (12) 00:32:37 43
Poul Pape J. Jensen Morris Cooper S (mrs) (7) 00:32:52 44
   
   
Yokohamamesterskabet Øst 4 Kenneth Saust Toyota Corolla Coupe SR1600 (ym) (5)   Udgået
Steen Bartelsen Citroen AX (YM) (4) 00:24:36 39
Yokohamamesterskabet Øst 3 Kenneth Saust Toyota Corolla Coupe SR1600 (ym) (5) 00:24:41 40
Bjarne Robertsen BMW E 30. 318 IS (YM) (2) 00:24:49 41
   
Søren Lind Andersen Toyota Corolla GT (Dm) (12) 01:27:07 29
Peugeot Rally 2014 - DM4 Kenneth Saust Toyota Corolla Coupe SR1600 (Dm) (12) 01:28:52 30
Jesper Thomasen Volvo 240r (Dm) (6) 01:32:03 31
   
Claus Zørn Bmw Compact 323 Ti (Ym) (7) 00:27:06 31
Yokohamamesterskabet Øst 2 Kenneth Saust Toyota Corolla Coupe Sr1600 (Ym) (5) 00:27:10 32
Søren Ibsen Peugeot 206 Gti (Ym) (7) 00:27:14 33
   
Benjamin Wichmann Sørensen Peugeot 106 GTI (mrs) (1) 00:32:16 34
BCA mini Rally Kenneth Saust Toyota Corolla Coupe SR1600 (mrs) (12) 00:32:28 35
Ole S. Bengtsen Ford Escort (mrs) (3) 00:33:16 36
   
Jens Møibæk Volvo 240 VOC (ym) (7) 00:34:29 34
Yokohamamesterskabet Øst 1 Kenneth Saust Toyota Corolla Coupe SR1600 (ym) (5) 00:34:30 35
Frank Sølvsten Johansen Opel Kadett GTE (ym) (5) 00:34:46 36
   
Tim Christensen VW golf GTI (2) 00:32:48 30
Yokohamamesterskabet Finalen Kenneth Saust Toyota Corolla Coupe SR1600 (5) 00:33:09 31
Frank Sølvsten Johansen Opel Kadett GTE (5) 00:33:17 32
   
Niels Rasmussen Citroen C2 R2 (3) 00:30:01 43
Yokohamamesterskabet Øst 4 Kenneth Saust Toyota Corolla Coupe SR1600 (12) 00:30:37 44
   
Johannes Witzke Opel Corsa A (2) 00:21:37 28
Yokohamamesterskabet Vest 3 Kenneth Saust Toyota Corolla Coupe SR1600 (5) 00:21:46 29
Jan Busk Ford Escort RS 2000 (7) 00:21:52 30
   
Morten Foss VW Golf GTI (3) 00:18:32 31
Yokohamamesterskabet Øst 3 Kenneth Saust Toyota Corolla Coupe SR1600 (12) 00:18:43 32
Brian Klausen VW Golf GTI (4) 00:18:43 33
   
   
DM5 - Tegee-Dan Rally Kenneth Saust Toyota Corolla Coupe SR1600 (12)   Udgået
Francesco Aversa Fiat 600 Abarth (7) 00:03:15 17
Munkebjerg Hillclimb Kenneth Saust Toyota Corolla Coupé 1600 (9) 00:03:15 18
Sten Laursen Fiat Abarth 1000 TC (HMS5) 00:02:12 19
Frank Sølvsten Johansen Opel Kadett GTE (5) 00:03:16 19
Munkebjerg Hill Climb TEST Kenneth Saust Toyota Corolla Coupé 1600 (9) 00:02:12 20
Ole Karlsen Fiat 128 Rally (6) 00:02:13 21
   
   
Kris Abildgaard Honda CRX (6) 00:20:53 37
Yokohamamesterskabet Vest 4 Kenneth Saust Toyota Corolla Coupe SR1600 (12) 00:21:04 38
Erik B. Rasmussen Peugeot 205 Gti (5) 00:21:15 39
   
Steffen Nielsen Opel Ascona B (3) 00:28:22 26
Yokohamamesterskabet Øst 1 Kenneth Saust Toyota Corolla Coupe SR1600 (12) 00:28:43 27
Benjamin Wichmann Sørensen Peugeot 106 GTI (99) 00:29:14 28
   
Simon Vallentin BMW 318 IS Compact (2) 00:24:44 45
Yokohama Mesterskabet Øst 4 Kenneth Saust Toyota Corolla Coupe SR1600 (12) 00:24:56 46
Hans Nicolaisen BMW 318 TI Compact (6) 00:25:01 47
   
Finn Hjort Ford Escort (0) 00:29:26 37
Yokohama Mesterskabet Øst 2 Kenneth Saust Toyota Corolla Coupe SR1600 (12) 00:29:29 38
A. Palmquist Peugeot 106 S16 (3) 00:29:32 39
   
Børge Christensen Ford Escort RS 2000 (2) 00:24:45 37
Yokohama Mesterskabet Finalen Kenneth Saust Toyota Corolla SR1600 Coupe (5) 00:24:47 38
   
Tore Nielsen Lotus Seven (HMS10) 00:02:10 10
Hillclimb Munkebjerg Test Kenneth Saust Toyota Corolla SR 1600 (HMS8) 00:02:12 11
Uffe Yring-Nielsen Ford Escort RS 2000 (HMS8) 00:03:11 11
Hillclimb Munkebjerg Kenneth Saust Toyota Corolla SR 1600 (HMS8) 00:03:12 12
Mads Nygaard Triumph TR 5 PI (HMS6) 00:02:13 12
Rasmus Pedersen Fiat 126 (HMS9) 00:03:13 13
   
   
   
Danboring Mini Rally Kenneth Saust Toyota Corolla SR1600 Coupe (5)   Udgået
Kenneth Jørgensen Austin Mini Cooper (11) 00:27:06 39
Yokohama Mesterskabet Øst 1 Kenneth Saust Toyota Corolla SR1600 Coupe (5) 00:27:06 40
Claus Vinter Volvo 240 GLE (6) 00:27:19 41
   
Vincenzo Santangelo Fiat x 1/9 Dallara Abarth 1973 (14) 00:02:26 11
Munkebjerg Hill Climb - Test kørsel Kenneth Saust Toyota Corolla SR 1600 1975 (HMS8) 00:02:32 12
Kurt Bull MG A Coupe 1960 (HMS9) 00:02:32 13
Frank Sølvsten Johansen Opel Kadett C Coupe 1979 (8) 00:03:47 17
Munkebjerg Hill Climb Kenneth Saust Toyota Corolla SR 1600 1975 (HMS8) 00:03:47 18
Poul Bertelsen Renault 8 S 1969 (HMS5) 00:03:47 19
   
   
Kristof Gajczyk Suzuki Swift 1,3 GTI (2) 00:20:48 33
Suzuki Q8 rallysprint 2008 Kenneth Saust Toyota Corolla Sr 1600 Coupe (13) 00:21:04 34
Erik Larsen Volvo 244 GLE (1) 00:21:07 35
   
Alt på disse sider incl. resultaterne er © 2000-2011 RallyResult.dk
og må ikke bruges/gengives unden tilladelse.
Der tages forbehold for fejl.