www.RallyResult.dk
Udarbejdet i samarbejde med Rally-udvalget under Dansk Automobil Sports Union

 Forside |  Resultater |  Stillinger |  Kort Nyt |   On-Line |   Presse |  Løbsledere |  Deltager |  Om RallyResult.dk

 

LøbNavnBilTidPl.
Kurt Mejer Volvo 240 Turbo (MRS17) (8) 00:35:26 14
MRS 4 - Rally Midtjylland - Ikast Hans Erik Madsen Opel Ascona B Grp2 (MRS17) (8) 00:35:40 15
Tage Bo Jensen Citroën C2R2 (MRS17) (4) 00:35:50 16
   
Bo B. Andersen Opel Kadett GTE (YM17) (6) 00:09:01 22
Yokohama Vest 4 - Randers Hans Erik Madsen Opel Ascona B Grp2 (YM17) (5) 00:09:02 23
Søren Rosenlund Jensen Peugeot 207 RC (YM17) (7) 00:09:03 24
   
Kurt Mejer Volvo 242 (MRS17) (8) 00:31:12 15
MRS 3 - Sydjysk Rally - Vejle Hans Erik Madsen Opel Ascona B Grp2 (MRS17) (8) 00:31:21 16
Jan Jacobsen Opel Corsa (MRS17) (2) 00:31:27 17
   
John Frederiksen BMW Compact (YM17) (1) 00:31:57 19
Yokohama Vest 3 - Fredericia Hans Erik Madsen Opel Ascona B Grp2 (YM17) (5) 00:32:02 20
Ronnie Jensen Toyota Corolla GTI (YM17) (3) 00:32:10 21
   
   
Fårvang Rallyshow Hans Erik Madsen Opel Ascona B Grp 2 (RS17) (5)   Udgået
Jens Kristian Jensen Peugeot 106 Kit Car (YM17) (4) 00:21:34 15
Yokohama Vest 2 - Ringkøbing Hans Erik Madsen Opel Ascona B Grp2 (YM17) (5) 00:21:34 16
Claus A Hansen Peugeot 306 GTI (YM17) (7) 00:21:39 17
   
Per Christiansen Peugeot 206 Rc (IMK17) (3) 00:15:08 6
Landbobanken Rallysprint i Sdr Vium Hans Erik Madsen Opel Ascona 2000 Grp 2 (IMK17) (3) 00:15:10 7
Uffe Nicolai Renault Clio (IMK17) (3) 00:15:12 8
   
Mads Kudsk Bmw E36 (MRS17) (2) 00:41:10 17
MRS 2 - Anderup El Rally - Ebberup Hans Erik Madsen Opel Ascona 2000 Grp 2 (MRS17) (8) 00:41:16 18
Jens Chr. Pilgaard Ford Fiesta R2 (MRS17) (4) 00:41:20 19
   
Kurt Mejer Volvo 240 Turbo (DM17) (8) 00:46:11 35
DM 1 - MRS 1 - Cimbern Rallye - Süderbrarup Hans Erik Madsen Opel Ascona 2000 Grp 2 (DM17) (8) 00:46:15 36
Arne Lillelund Toyota Starlet (DM17) (9) 00:46:32 37
   
Morten Clausen Subaru Impreza Wrx Sti (KB17) (6) 00:15:04 13
Hammel Autolak Rally GP - Kongensbro Hans Erik Madsen Opel Ascona 2000 Grp 2 (KB17) (7) 00:15:07 14
Johnny Simonsen Ford Escort, Rs2000 (KB17) (5) 00:15:08 15
   
   
   
Hammel Autolak Rally GP - Finale Hans Erik Madsen Opel Ascona 2000 Grp 2 (KB17) (7)   Udgået
Rallytest - Kongensbro Hans Erik Madsen Opel Ascona 2000 Grp 2 (KB17) (7)   Udgået
Jørgen Hansen Porsche 997 GT3 (YM16) (1) 00:33:35 14
Yokohamamesterskabet Finalen Hans Erik Madsen Opel Ascona B GRP2 (YM16) (5) 00:33:44 15
Johnny Simonsen Ford Escort RS 2000 (YM16) (6) 00:33:46 16
   
Steen Andersen Mitsubishi Evo X R4 (DM16) (6) 01:35:02 21
Rally Denmark DM6 Hans Erik Madsen Opel Ascona B 2000 Grp2 (DM16) (8) 01:35:33 22
Henrik Vestergaard Opel Kadett (DM16) (5) 01:38:51 23
   
Jesper Borgaa Fischer Citroën Saxo (MRS16-5) (1) 00:42:57 13
Sydjysk Rally (MRS 5) Hans Erik Madsen Opel Ascona 2000 Grp 2 (MRS16-5) (8) 00:43:02 14
Mads Kudsk Bmw E36 (MRS16-5) (2) 00:43:06 15
   
Niels Jørgen Jørgensen Opel Manta Magic Evo 7 (mrs16) (9) 00:34:11 20
Rally Midtjylland (MRS 4) Hans Erik Madsen Opel Ascona 2000 Grp 2 (mrs16) (8) 00:34:13 21
Asger Iversen Toyota Corolla (mrs16) (4) 00:34:15 22
   
Bo B. Andersen Opel Kadett GTE (MR16) (9) 00:29:25 11
Rally Silkeborg Hans Erik Madsen Opel Ascona 2000 Grp 2 (MR16) (8) 00:29:52 12
Tage Bo Jensen Citroën C2R2 (MR16) (4) 00:29:55 13
   
Jan Jacobsen Opel Corsa OPC (YM16) (7) 00:21:04 22
Yokohamamesterskabet Vest 4 Hans Erik Madsen Opel Ascona B GRP2 (YM16) (5) 00:21:11 23
Adam Hjortflod Opel Corsa OPC (YM16) (7) 00:21:11 24
   
   
BIRCH Rallyshow Fårvang Hans Erik Madsen Opel Ascona B Grp 2 (FV16) (5)   Udgået
Per Christiansen Peugeot 206 RC (YM16) (7) 00:23:14 24
Yokohamamesterskabet Vest 3 Hans Erik Madsen Opel Ascona B GRP2 (YM16) (5) 00:23:34 25
Ryan Brandt Ford Escort RS 2000 (YM16) (5) 00:23:47 26
   
Michael Nielsen Ford Fiesta 1.6 R1B (MR16) (1) 00:28:33 23
Peugeot Holbæk Rally Vestsjælland - DM3 Hans Erik Madsen Opel Ascona 2000 Grp 2 (MR16) (8) 00:30:36 24
   
Viktor Danneborg Citroën DS3 R5 (MRS 16) (6) 00:37:16 27
Anderup El Rally (MRS 2) Hans Erik Madsen Opel Ascona 2000 Grp 2 (MRS 16) (8) 00:37:25 28
Michael Ted Mcbride Opel Corsa OPC (MRS 16) (2) 00:37:27 29
   
Ryan Brandt Ford Escort RS 2000 (YM16) (5) 00:27:17 14
Yokohamamesterskabet Vest 2 Hans Erik Madsen Opel Ascona B GRP2 (YM16) (5) 00:27:21 15
Allan Møller BMW Compact (YM16) (2) 00:27:22 16
   
Søren Bøgeskov Volvo 240 Turbo (YM16) (5) 00:26:27 13
Yokohamamesterskabet Vest 1 Hans Erik Madsen Opel Ascona B GRP2 (YM16) (5) 00:26:35 14
Søren Rosenlund Jensen Peugeot 207 HPT (YM16) (7) 00:26:44 15
   
Gerhard Meyer Subaru Impreza (DM17) (2) 00:13:04 27
SS 6 - Süderbrarup Hans Erik Madsen Opel Ascona 2000 Grp 2 (DM17) (8) 00:13:07 28
Jacob Jensen Peugeot 208 R2 (DM17) (4) 00:16:08 29
   
Brian Klausen VW Golf (mrs16) (2) 00:41:00 42
Cimbern Rallye DM1 og MRS1 Hans Erik Madsen Opel Ascona 2000 Grp 2 (mrs16) (8) 00:41:34 43
Klaus Voß Mercedes Benz 190e (mrs16) (5) 00:41:44 44
   
Johnny Simonsen Ford Escort, RS2000 (rgp16) (5) 00:11:59 19
AutoPartner Ans Kro RallyGrandPrix Hans Erik Madsen Opel Ascona 2000 Grp 2 (rgp16) (7) 00:12:01 20
Erik Høg BMW E30 M3 (rgp16) (5) 00:12:07 21
   
   
AutoPartner Ans Kro Rallytest Hans Erik Madsen Opel Ascona 2000 Grp 2 (rgp16) (7)   Udgået
   
Autopartner - Ans Kro Rally Grand Prix Finale Hans Erik Madsen Opel Ascona 2000 Grp 2 (rgp16) (7)   Udgået
Tonny Hansen Opel Corsa (YM15) (6) 00:26:18 23
Yokohamamesterskabet Finalen Hans Erik Madsen Opel Ascona B GRP 2 (YM15) (5) 00:26:29 24
Claus A Hansen Peugeot 306 GTI (YM15) (7) 00:26:32 25
   
   
Test Hans Erik Madsen Opel Ascona B 2000 Grp2 (DM16) (8)   Udgået
Ole Struve Subaru Impreza N10 (MRS) (6) 00:38:43 44
Bygholm Rally - DM5 Hans Erik Madsen Opel Ascona 2000 Grp 2 (MRS) (8) 00:38:45 45
Tom Lindstrøm Petersen Volvo 240 (MRS) (5) 00:38:51 46
   
   
Minirally Syd 3 Hans Erik Madsen Opel Ascona 2000 Grp 2 (MRS) (8)   Udgået
Teil Hansen Ford Escort RS2000 (MR) (8) 00:18:22 6
Rally Silkeborg 2015 Hans Erik Madsen Opel Ascona 2000 Grp 2 (MR) (8) 00:18:27 7
Jan H. Jørgensen Renault Clio Williams (MR) (2) 00:18:30 8
   
Rene Andersen Opel Astra 2,0 16v GSI (YM15) (2) 00:19:57 20
Yokohamamesterskabet Vest 4 Hans Erik Madsen Opel Ascona B (YM15) (5) 00:20:01 21
Søren Bøgeskov Volvo 240 Turbo (YM15) (5) 00:20:02 22
   
   
Rallyshow i Fårvang Hans Erik Madsen Opel Ascona B 2000 Grp2 (FV) (5)   Udgået
Ryan Brandt Ford Escort RS 2000 (YM15) (5) 00:19:00 18
Yokohamamesterskabet Vest 2 Hans Erik Madsen Opel Ascona B (YM15) (5) 00:19:07 19
Jørgen Hansen Porsche 997-GT3 (YM15) (1) 00:19:07 20
   
   
Minirally Syd 2 Hans Erik Madsen Opel Ascona 2000 Grp 2 (mrs15) (8)   Udgået
Åge Jensen Peugeot 106 Gti (YM15) (7) 00:27:40 15
Yokohamamesterskabet Vest 1 Hans Erik Madsen Opel Ascona B (YM15) (5) 00:28:03 16
Ole Poulsen Renault Clio II (YM15) (3) 00:28:05 17
   
Uffe Nicolai Renault Clio (mrs15) (5) 00:26:17 32
Minirally Syd 1 - DM1 Hans Erik Madsen Opel Ascona 2000 Grp 2 (mrs15) (8) 00:26:20 33
Jan E Jönsson Opel Kadett (mrs15) (5) 00:26:21 34
   
   
   
Rallytest Kongensbro Hans Erik Madsen Opel Ascona 2000 Grp 2 (RGP15) (5)   Udgået
Kongensbro Rally Grand Prix Hans Erik Madsen Opel Ascona 2000 Grp 2 (RGP15) (5)   Udgået
Kasper B Sørensen Citroen C2R2 (MRS) (4) 00:31:06 26
Ebberup mini Rally Hans Erik Madsen Opel Ascona B (mrs) (13) 00:31:09 27
Johnny Simonsen Ford Escort RS2000 (MRS) (5) 00:31:09 28
   
Jesper Borgaa Fischer Citroen Saxo (mrs) (1) 00:34:33 36
Bygholm Landbrugsskole Rally Hans Erik Madsen Opel Ascona b (mrs) (13) 00:34:38 37
Viktor Danneborg Ford Fiesta R2 (mrs) (4) 00:34:52 38
   
Kasper Christensen Opel Ascona B (Hmr) (3) 00:23:56 6
Historic Rally Silkeborg Hans Erik Madsen Opel Ascona B (Hmr) (13) 00:24:39 7
Hans Gustavsson Toyota Starlet (Hmr) (11) 00:25:32 8
   
   
Yokohama Mesterskabet Vest 3 Hans Erik Madsen Opel Ascona B (ym) (5)   Udgået
   
Landbobanken Rallysprint Hans Erik Madsen Opel Ascona B (Sdrv) (3)   Udgået
Brian Johansen Ford Escort (Romk) (5) 00:20:44 9
Landbobanken Rallyshow Ringkøbing Hans Erik Madsen Opel Ascona B (Romk) (7) 00:21:04 10
Mads Kudsk Peugeot 106 (Romk) (1) 00:21:24 11
   
Martin Andreasen Peugeot 206 (mrs) (5) 00:32:05 20
Nordborg mini Rally Hans Erik Madsen Opel Ascona B (mrs) (13) 00:32:06 21
Claus Lisberg Citroen C2 (mrs) (4) 00:32:09 22
   
Holger Muenster BMW 320iS (mrs) (5) 00:31:05 25
BCA mini Rally Hans Erik Madsen Opel Ascona B (mrs) (13) 00:31:20 26
Pär Nordahl Volvo 940 (mrs) (1) 00:31:20 27
   
   
Rally warm-up Hans Erik Madsen Opel Ascona B (99)   Udgået
Henrik Larsen Renault Clio (6) 01:24:35 33
DM6 Danboring Rally Hans Erik Madsen Opel Ascona B (99) 01:24:41 34
Marco Gersager Opel Kadett (8) 01:25:03 35
   
Peter Svendsen Peugeot 306 (2) 00:21:18 10
Ringkøbing Rallyshow Hans Erik Madsen Opel Ascona b (13) 00:21:50 11
Alex Westphalen Peugeot 106 Rallye (2) 00:21:59 12
   
   
Fårvang Rally Show Hans Erik Madsen Opel Ascona (4)   Udgået
   
Sdr. Vium Rallysprint Hans Erik Madsen Opel Ascona b (3)   Udgået
   
Midtfyn Rally Sprint Hans Erik Madsen Opel Ascona B (99)   Udgået
Steen Christensen Volvo 850 GLT (1) 00:34:18 35
Minirally Syd 1. afd Hans Erik Madsen Opel Ascona b (13) 00:34:43 36
Henrik Lisberg Citroen C2 (3) 00:35:26 37
   
   
Yokohama Mesterskabet Finalen Hans Erik Madsen Opel Ascona B (99)   Udgået
   
Yokohamamesterskabet Øst 4 Hans Erik Madsen Opel Ascona B (99)   Udgået
Jess Brandstrup BMW 320 i (6) 00:20:11 31
Yokohamamesterskabet Vest 4 Hans Erik Madsen Opel Ascona B (99) 00:20:14 32
Jens Møibæk Volvo 240 VOC (6) 00:20:18 33
   
   
Fårvang Rally Show Hans Erik Madsen Opel Ascona B (99)   Udgået
   
Yokohamamesterskabet - Vest 2 Hans Erik Madsen Opel Ascona B (99)   Udgået
Ralf Bonde BMW 325IX (5) 00:22:52 31
JFM 3 Minirally - Haderslev Hans Erik Madsen Opel Ascona (4) 00:23:09 32
Jesper Borgaa Fischer BMW 320 (4) 00:23:30 33
   
Jimmi Nautrup   00:19:00 21
Yokohama Mesterskabet Vest 1 Hans Erik Madsen   00:19:04 22
Per Christiansen   00:19:12 23
   
   
Yokohama Mesterskabet Finalen Hans Erik Madsen Opel Ascona B (99)   Udgået
Johannes Witzke Opel Corsa A (4) 00:20:06 30
Yokohama Mesterskabet Vest 4 Hans Erik Madsen Opel Ascona B (99) 00:20:35 31
Carsten Christensen Toyota Yaris (2) 00:22:12 32
   
Jens Møibæk Volvo 240 VOC (6) 00:20:42 40
Yokohama Mesterskabet Vest 3 Hans Erik Madsen opel ascona (5) 00:20:48 41
Gert Lyngsø Hansen Toyota Yaris (2) 00:20:49 42
   
   
LANDBOBANKEN RALLY SHOW 2010 Hans Erik Madsen opel ascona (5)   Udgået
Alt på disse sider incl. resultaterne er © 2000-2011 RallyResult.dk
og må ikke bruges/gengives unden tilladelse.
Der tages forbehold for fejl.