www.RallyResult.dk
Udarbejdet i samarbejde med Rally-udvalget under Dansk Automobil Sports Union

 Forside |  Resultater |  Stillinger |  Kort Nyt |   On-Line |   Presse |  Løbsledere |  Deltager |  Om RallyResult.dk

 

LøbNavnBilTidPl.
   
Yokohama Mesterskab Vest 2 (Horsens) Uffe Nicolai Renault Clio (YM18) (2)   Udgået
   
Motorsportshop Rally Sprint (Ringe) Uffe Nicolai Renault Clio (RI18) (2)   Udgået
Tom Lindstrøm Petersen Volvo 244 (DM18) (9) 00:48:37 44
MRS 1 (DM 2) Rally Cimbern Uffe Nicolai Renault Clio (DM18) (5) 00:48:49 45
Johannes Treimer Opel Astra (DM18) (2) 00:48:59 46
   
   
Yokohama Finalen - Fredericia Uffe Nicolai Renault Clio (YM17) (2)   Udgået
John Venning Ford Escort RS 2000 (YM17) (5) 00:26:27 19
Yokohama Øst 4 - Nykøbing F. Uffe Nicolai Renault Clio (YM17) (2) 00:26:35 20
Tonny Hansen Opel Corsa (YM17) (6) 00:26:46 21
   
Kenn Rasmussen Citroën C2 (YM17) (3) 00:09:04 25
Yokohama Vest 4 - Randers Uffe Nicolai Renault Clio (YM17) (2) 00:09:06 26
Thor Jensen Toyota Starlet (YM17) (4) 00:09:08 27
   
Anders Palmquist Peugeot 106 GTI (YM17) (3) 00:18:08 14
Yokohama Øst 3 - Køge Uffe Nicolai Renault Clio (YM17) (2) 00:18:09 15
Simon Provencher Brøchner Opel Kadett Gsi (YM17) (2) 00:18:17 16
   
Claus A Hansen Peugeot 306 GTI (YM17) (7) 00:32:20 23
Yokohama Vest 3 - Fredericia Uffe Nicolai Renault Clio (YM17) (2) 00:32:26 24
Mads Kudsk Bmw E36 323Ti (YM17) (7) 00:32:28 25
   
Hans Erik Madsen Opel Ascona 2000 Grp 2 (IMK17) (3) 00:15:10 7
Landbobanken Rallysprint i Sdr Vium Uffe Nicolai Renault Clio (IMK17) (3) 00:15:12 8
Ronnie Jensen Toyota Corolla (IMK17) (2) 00:15:15 9
   
Stig Simonsen Renault Clio 3 (PS17) (5) 00:24:11 14
PF biler Pinsesprint 2017 - Horsens Uffe Nicolai Renault Clio (PS17) (5) 00:24:37 15
Henrik Vestergaard Opel Kadett (PS17) (7) 00:24:46 16
   
Rasmus Hedegaard Laursen Talbot Lotus Sunbeam (FYN17) (7) 00:24:13 31
Motorsportshop Rally Sprint - Ringe Uffe Nicolai Renault Clio (FYN17) (5) 00:24:18 32
Per Andersen Triumph Tr7V8 (FYN17) (8) 00:24:41 33
   
   
DM 1 - MRS 1 - Cimbern Rallye - Süderbrarup Uffe Nicolai Renault Clio (DM17) (5)   Udgået
   
Sydjysk Rally (MRS 5) Uffe Nicolai Renault Clio (MRS16-5) (5)   Udgået
   
Motorsportshop Rally Sprint Uffe Nicolai Renault Clio (HO16) (5)   Udgået
Kurt Mejer Volvo 240 Turbo (MRS16) (8) 00:33:18 14
Rally Midtjylland (MRS 4) Uffe Nicolai Renault Clio (MRS16) (5) 00:33:38 15
Jens Møibæk Volvo 240 (mrs16) (2) 00:33:41 16
   
Steffen Laursen Peugeot 206 1,6 sport (YM16) (3) 00:21:54 31
Yokohamamesterskabet Vest 4 Uffe Nicolai Renault Clio (YM16) (2) 00:22:01 32
Kenn Rasmussen Mitsubishi Lancer Evo 6 (YM16) (1) 00:22:01 33
   
Søren Andreas Madsen VW Golf GTI (YM16) (6) 00:22:43 18
Yokohamamesterskabet Vest 3 Uffe Nicolai Renault Clio (YM16) (2) 00:22:45 19
Allan Møller BMW E 36 (YM16) (2) 00:22:47 20
   
   
Sdr. Vium Rallysprint Uffe Nicolai Renault Clio (Vium) (3)   Udgået
   
Anderup El Rally (MRS 2) Uffe Nicolai Renault Clio (MRS 16) (5)   Udgået
   
Yokohamamesterskabet Vest 1 Uffe Nicolai Renault Clio (YM16) (2)   Udgået
   
SS 6 - Süderbrarup Uffe Nicolai Renault Clio (DM17) (5)   Udgået
Anders Rygaard Honda civic (mrs16) (2) 00:38:46 24
Cimbern Rallye DM1 og MRS1 Uffe Nicolai Renault Clio (mrs16) (5) 00:39:11 25
Tom Nielsen Citroën Saxo Kit Car (mrs16) (4) 00:39:17 26
   
Rene Andersen Opel Astra GSI 2,0 16V (MRS) (5) 00:37:33 28
Bygholm Rally - DM5 Uffe Nicolai Renault Clio (MRS) (5) 00:37:34 29
Gert Marboe Citroën DS3 150thp (MRS) (2) 00:37:45 30
   
Thorben Nielsen Renault Twingo (MRS) (1) 00:42:35 34
Minirally Syd 3 Uffe Nicolai Renault Clio (MRS) (5) 00:42:42 35
Rolf Schrøder Opel Ascona B (MRS) (5) 00:42:43 36
   
   
Yokohamamesterskabet Vest 4 Uffe Nicolai Renault Clio (YM15) (2)   Udgået
   
Yokohamamesterskabet Vest 3 Uffe Nicolai Renault Clio (YM15) (2)   Udgået
   
Yokohamamesterskabet Vest 2 Uffe Nicolai Renault Clio (YM15) (2)   Udgået
Poul Pape J. Jensen Morris Cooper S (mrs15) (7) 00:42:19 43
Minirally Syd 2 Uffe Nicolai Renault Clio (mrs15) (5) 00:44:46 44
   
Klaus Damm Kristiansen Peugeot 106 Rallye (mrs15) (3) 00:26:16 31
Minirally Syd 1 - DM1 Uffe Nicolai Renault Clio (mrs15) (5) 00:26:17 32
Hans Erik Madsen Opel Ascona 2000 Grp 2 (mrs15) (8) 00:26:20 33
   
   
   
Rallytest Kongensbro Uffe Nicolai Renault Clio (RGP15) (3)   Udgået
Kongensbro Rally Grand Prix Uffe Nicolai Renault Clio (RGP15) (3)   Udgået
   
Ebberup mini Rally Uffe Nicolai Opel Corsa (mrs) (3)   Udgået
Jesper Nielsen Peugeot 106 (mrs) (1) 00:34:23 32
Bygholm Landbrugsskole Rally Uffe Nicolai Opel Corsa (mrs) (3) 00:34:32 33
Søren Jensen Citroen C2 S1600 (mrs) (4) 00:34:32 34
   
Benny Andersen Opel Ascona (ym) (2) 00:22:10 34
Yokohama Mesterskabet Vest 3 Uffe Nicolai Opel Corsa (ym) (4) 00:22:16 35
Erik B. Rasmussen Peugeot 205 Gti (ym) (5) 00:22:29 36
   
   
Landbobanken Rallysprint Uffe Nicolai Opel Corsa (Sdrv) (1)   Udgået
   
RMB Danmark Rallysprint Uffe Nicolai Opel Corsa (Rmb) (4)   Udgået
Jens Møibæk Volvo 240 (Romk) (2) 00:21:32 13
Landbobanken Rallyshow Ringkøbing Uffe Nicolai Opel Corsa (Romk) (3) 00:22:05 14
Ryan Brandt Ford Escort (Romk) (7) 00:23:05 15
   
Jesper Borgaa Fischer Citroen Saxo (mrs) (1) 00:31:59 17
Nordborg mini Rally Uffe Nicolai Opel Corsa (mrs) (3) 00:31:59 18
Søren Bøgeskov Volvo 240 Turbo (mrs) (8) 00:32:03 19
   
Michael Skyt Peugeot 205 1,3 Rally (ym) (4) 00:33:07 29
Yokohamamesterskabet Øst 1 Uffe Nicolai Opel Corsa CSI (ym) (4) 00:33:13 30
Peter Hansen Citroen ZX 16V (ym) (7) 00:33:13 31
   
Morten Foss VW Golf GTI (2) 00:34:15 20
FTZ Rallymasters finalen Uffe Nicolai Opel Corsa (2) 00:34:19 21
Jesper S. Rasmussen Citroën AX GTI (1) 00:34:20 22
   
Michael Skyt Peugeot 205 1,3 Rally (4) 00:31:48 21
Yokohamamesterskabet Finalen Uffe Nicolai Opel Corsa (2) 00:31:51 22
Michael Nielsen Ford Puma (4) 00:31:58 23
   
   
Yokohamamesterskabet Øst 4 Uffe Nicolai Opel Corsa (7)   Udgået
   
Ringkøbing Rallyshow Uffe Nicolai Opel Corsa (2)   Udgået
Kenn Christensen Peugeot 106 S16 (3) 00:20:30 25
Yokohamamesterskabet Vest 4 Uffe Nicolai Opel Corsa (7) 00:20:33 26
Brian Rasmussen Opel Manta B 2,0 (5) 00:20:36 27
   
John B Christensen Peugeot 206 (1) 00:23:05 40
Yokohamamesterskabet Vest 3 Uffe Nicolai Opel Corsa (2) 00:23:07 41
Michael Nielsen Ford Puma (4) 00:23:12 42
   
Christian Nyby Opel Kadett GSI (6) 00:29:25 19
Yokohamamesterskabet Vest 2 Uffe Nicolai Opel Corsa (7) 00:29:36 20
Rene Sevel Andersen Bmw E30-325 (6) 00:30:05 21
   
Klaus Blak Jensen Opel Astra Gsi (2) 00:25:07 15
Midtfyn Rally Sprint Uffe Nicolai Opel Corsa (7) 00:25:07 16
Lars Brix Magnussen Peugeot 306 GTI-6 (2) 00:25:07 17
   
Morten Bysted Pedersen Peugeot 106 Rallye (1) 00:33:37 15
RMB Rallysprint Uffe Nicolai Opel Corsa (7) 00:34:06 16
Rene Andersen Opel Astra (3) 00:34:09 17
   
Ronnie Jensen Toyota Corolla GT (3) 00:20:02 22
Yokohamamesterskabet Vest 1 Uffe Nicolai Opel Corsa (7) 00:20:03 23
Jan H. Jørgensen Renault Clio Williams (99) 00:20:04 24
   
Jens Kristian Jensen Peugeot 106 kit-Car (0) 00:33:12 24
Yokohama Mesterskabet Finalen Uffe Nicolai Opel Corsa (7) 00:33:17 25
Gert H Hansen BMW Compact M3 (4) 00:33:30 26
   
Johannes Witzke Opel Corsa A (4) 00:26:59 30
Yokohamamesterskabet Øst 4 Uffe Nicolai Opel Corsa (7) 00:27:00 31
Erling Hansen Opel Ascona A (13) 00:27:01 32
   
Tom Møller Kjeldsen Toyota Starlet (2) 00:13:29 34
JFM 4 - Gråsten Minirally Uffe Nicolai Opel Corsa (2) 00:13:30 35
Frank Ditlevsen Peugeot 206 (1) 00:13:34 36
   
Kenneth Hansen Peugeot 106 Rally Grp. N (3) 00:25:18 26
Yokohamamesterskabet - Vest 2 Uffe Nicolai Opel Corsa (7) 00:25:25 27
Kenneth Krog Andersen BMW 323 Ti Compact (0) 00:25:26 28
   
Jens-Ole Jensen   00:20:52 34
Yokohama Mesterskabet Vest 1 Uffe Nicolai   00:20:56 35
Carsten Christensen   00:21:23 36
   
Jens Møibæk Volvo 240 VOC (6) 00:25:15 40
Yokohama Mesterskabet Finalen Uffe Nicolai Opel Corsa (7) 00:25:22 41
Jan Busk Ford Escort RS 2000 (0) 00:25:23 42
   
Frank Sølvsten Johansen Opel Kadett C Coupe (8) 00:27:50 39
Yokohama Mesterskabet Øst 3 Uffe Nicolai Opel Corsa (7) 00:27:51 40
Erik Larsen Volvo 244 GLE (1) 00:28:24 41
   
   
Schackenborg Grusrally Uffe Nicolai Opel Corsa (7)   Udgået
Morten Bysted Pedersen Peugeot 106 Rally (4) 00:19:55 28
Yokohama Mesterskabet Vest 4 Uffe Nicolai Opel Corsa (7) 00:20:05 29
Johannes Witzke Opel Corsa A (4) 00:20:06 30
   
Jesper Nielsen Peugeot 106 GTI (0) 00:25:13 30
Yokohama Mesterskabet Vest 2 Uffe Nicolai Opel Corsa (7) 00:25:19 31
Klaus Damm Kristiansen Peugeot 106 rally (2) 00:25:22 32
   
Alt på disse sider incl. resultaterne er © 2000-2011 RallyResult.dk
og må ikke bruges/gengives unden tilladelse.
Der tages forbehold for fejl.