www.RallyResult.dk
Udarbejdet i samarbejde med Rally-udvalget under Dansk Automobil Sports Union

 Forside |  Resultater |  Stillinger |  Kort Nyt |   On-Line |   Presse |  Løbsledere |  Deltager |  Om RallyResult.dk

 

LøbNavnBilTidPl.
Heino Mejer Volvo 242 Turbo (DM18) (14) 00:43:19 6
MRS 1 (DM 2) Rally Cimbern Michael Sørensen Opel Adam R2 (DM18) (4) 00:43:44 7
Rasmus Sørensen Peugeot 208 (DM18) (4) 00:44:00 8
   
Rasmus Sørensen Peugeot 208 R2 (DM18) (4) 00:53:21 8
DM 1 - Horsens Michael Sørensen Opel Adam R2 (DM18) (4) 00:53:34 9
Jesper Bisted Ford Fiesta S2000 (DM18) (6) 00:53:41 10
   
MRS 3 - Sydjysk Rally - Vejle Michael Sørensen Skoda S2000 (MRS17) (6) 00:27:54 1
Ib Kragh Citroën Ds 3 R5 (MRS17) (6) 00:28:15 2
   
Ib Kragh Citroén DS 3 R5 (DM17) (6) 00:58:13 1
Juelsminde Rally Den Jyske Sparekasse DM2 Michael Sørensen Skoda S2000 (DM17) (6) 00:58:25 2
Heino Mejer Volvo 242 Turbo (DM17) (8) 01:00:31 3
   
   
DM 1 - MRS 1 - Cimbern Rallye - Süderbrarup Michael Sørensen Skoda S 2000 (DM17) (6)   Udgået
Sydjysk Rally (MRS 5) Michael Sørensen Skoda S 2000 (MRS16-5) (6) 00:36:55 1
Kenneth Madsen Suzuki Swift Maxi 2000 (MRS16-5) (5) 00:38:41 2
   
Rally Midtjylland (MRS 4) Michael Sørensen Skoda S 2000 (mrs16) (6) 00:29:40 1
Benny Pedersen Peugeot 206 (mrs16) (5) 00:30:37 2
   
Rally Silkeborg Michael Sørensen Skoda S 2000 (MR16) (6) 00:26:03 1
Ib Kragh Citroën DS 3 R5 (MR16) (6) 00:26:08 2
   
   
Rally Sønderjylland (MRS 3) Michael Sørensen Skoda S 2000 (MRS 16) (6)   Udgået
Skoda Fabia R5 (MRS 16) (6) 00:32:55 1
Anderup El Rally (MRS 2) Michael Sørensen Skoda S 2000 (MRS 16) (6) 00:33:12 2
Kenneth Madsen Suzuki Swift Maxi 2000 (MRS 16) (5) 00:33:42 3
   
   
SS 6 - Süderbrarup Michael Sørensen Skoda S 2000 (DM17) (6)   Udgået
Skoda Fabia R5 (mrs16) (6) 00:35:16 2
Cimbern Rallye DM1 og MRS1 Michael Sørensen Skoda S 2000 (mrs16) (6) 00:35:17 3
Ib Kragh Citroën DS 3 R5 (mrs16) (6) 00:35:31 4
   
Kenneth Madsen Suzuki Swift MAXI 2000 (DM15) (5) 00:59:08 8
Rally Denmark DM6 Michael Sørensen Subaru Impreza (DM15) (6) 00:59:26 9
Simon Larsen Citroen C2R2 MAX (DM15) (4) 00:59:26 10
   
   
Bygholm Rally - DM5 Michael Sørensen subaru Impreza (MRS) (6)   Udgået
Heino Mejer Volvo 242 Turbo (MRS) (8) 00:36:50 3
Minirally Syd 3 Michael Sørensen Peugeot 208 (MRS) (4) 00:37:00 4
Frank Nielsen Citroen C2 R2MAX (MRS) (4) 00:37:00 5
   
Kenneth Madsen Suzuki Swift Maxi 2000 (mrs) (5) 00:27:10 2
BCA mini Rally Michael Sørensen Subaru Impreza sti (mrs) (6) 00:27:14 3
Jonas Damgaard Peugeot 306 Maxi (mrs) (5) 00:27:15 4
   
Benny Pedersen Peugeot 308 (99) 01:06:02 9
DM5 Mekonomen Rally Michael Sørensen Subaru Impreza N12B (4) 01:06:48 10
Steen Johansen Mitsubishi Lancer Evo IX (4) 01:07:44 11
   
Christian K. Jensen Peugeot S207 (5) 00:27:16 2
Minirally Syd 2. afd Michael Sørensen Subaru Impreza (5) 00:27:35 3
Morten Karl BMW Compact (4) 00:27:41 4
   
Erik Borel Opel Kadett (4) 00:20:12 2
JFM 3 Minirally - Haderslev Michael Sørensen Subaru N12B (5) 00:20:13 3
Niels Jørgen Jørgensen Opel Manta (4) 00:20:43 4
   
JFM 2 Minirally - Grindsted Michael Sørensen Subaru Impreza N 12b (5) 00:23:55 1
Peugeot 207 Super 2000 (5) 00:23:59 2
   
Schackenborg Grusrally Michael Sørensen Subaru Impreza N 12b (5) 00:21:44 1
Michael B. Sørensen Subaru Impreza N11 (5) 00:22:38 2
   
Anders Lysen Suzuki Swift 1600 MAXI II (7) 00:29:17 5
Suzuki Billund Minirally Michael Sørensen Subaru Impreza N 12b (5) 00:29:18 6
Kurt Mejer Volvo 242 Turbo (14) 00:29:21 7
   
   
Test minisyd 2 Michael Sørensen Subaru Impreza N 12b (5)   Udgået
Alt på disse sider incl. resultaterne er © 2000-2011 RallyResult.dk
og må ikke bruges/gengives unden tilladelse.
Der tages forbehold for fejl.